Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 13 komentarzy

Z prawej strony

Piotr Jakucki - dziennikarz, publicysta

Czerwony skansen

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W czasach komuny PRL nazywany był najweselszym barakiem bloku sowieckiego. Obecną III Rzeczpospolitą bez przesady można zaś nazwać skansenem socjalizmu.

 

O ile bowiem reszta państw podporządkowanych Moskwie zdążyła się już uporać, bądź właśnie to robi, ze swoim wstydliwym dziedzictwem i osądza funkcjonariuszy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa, to w Polsce są oni uznawani za ludzi honoru, w całym kraju straszą różne pomniki wdzięczności Armii Czerwonej, a byli esbecy kwestionują w sądach ustawę dezubekizacyjną z 2009 roku obniżającą im wysokie resortowe emerytury. W tym ostatnim przypadku sprawa oparła się w czerwcu br. o trybunał w Strasburgu, który na szczęście skargi byłych funkcjonariuszy na zapisy tej ustawy nie dopuścił do rozpatrzenia. A jeśli dodamy do tego upamiętnienie popiersiem na dziedzińcu ministerstwa spraw wewnętrznych niedawno zmarłego Krzysztofa Kozłowskiego, szefa tego resortu w „pierwszym niekomunistycznym rządzie” Tadeusza Mazowieckiego, w którym główną rolę odgrywał m.in. Czesław Kiszczak, to otrzymujemy pełen obraz dzisiejszej Polski. Bo o Kozłowskim można powiedzieć wszystko, tylko nie to że jako minister spraw wewnętrznych widział potrzebę lustracji, dekomunizacji, a jako nadrzędny cel postawił sobie likwidację powiązań służb z Moskwą.
 
I tak w czasie, gdy w Czechach wprowadzano opcję zerową i odbudowywano od nowa służby specjalne, a potem ujawniono w internecie na stronie tamtejszego MSW nazwiska tajnych współpracowników komunistycznej Státnoj Bezpečnosti (StB), gdy w Niemczech otwierano archiwa STASI, to nad Wisłą teczki agentura czuła się bezpiecznie. Bezkarnie palono teczki, a powołany Instytut Pamięci Narodowej do czasu objęcia steru przez Janusza Kurtykę pełnił rolę dekoracyjną.
 
Z zazdrością więc patrzę na to, co obecnie dzieje się na Węgrzech i w Rumunii. W Polce w wyniku polityki „grubej kreski” i ustaleń okrągłego stołu nie ma co nawet marzyć o postawieniu przed sądem wierchuszki partyjnej, odpowiadającej chociażby za śmierć robotników Wybrzeża w grudniu 1970 roku, czy członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Jakże odmiennie to wygląda nad Dunajem, gdzie dzięki rozwiązaniom prawnym wprowadzonym w 2011 roku przez rząd Victora Orbana, na mocy których przestępstwa wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości uznane zostały za nieulegające przedawnieniu, możliwe stało się osądzenie m.in. przedstawicieli władz komunistycznych, którzy w 1956 roku pomagali wojskom ZSRR krwawo stłumić powstanie na Węgrzech. W rezultacie 16 października prokuratura postawiła Beli Biszku, byłemu szefowi MSW w promoskiewskim rządzie Janosa Kadara, zarzuty popełnienia zbrodni wojennych w związku z represjami wobec cywilów. Biszku osobiście nadzorował działania Rady Wojskowej, która wydała rozkaz strzelania do ludności cywilnej podczas protestów w stolicy Węgier oraz w mieście Salgotarjan w grudniu 1956 roku w wyniku czego zginęło 49 osób. Miał też ingerować w procesy uczestników powstania, domagając się dla nich surowszych kar, z karą śmierci włącznie.
 
Ciężar nieosądzonych zbrodni komunistycznych zrzuca z siebie także Rumunia, w której w czasach komunizmu spośród 617 tysięcy więźniów politycznych 120 tysięcy zmarło w gułagach. Na początku września 2013 roku prokuratura postawiła zarzut ludobójstwa Alexandru Visinescu, byłemu naczelnikowi więzienia Ramnicu Sarat w latach 1953-1963, w którym przetrzymywano i torturowano rumuńską elitę sprzed czasów komunistycznych oraz intelektualistów. Jest to pierwsze oskarżenie tego typu po 1989 roku i straceniu Nicolae Ceauşescui jego żony Eleny. Visinescu został także oskarżony o spowodowanie śmierci sześciu osób. Dziś tłumaczy, że jedynie „wykonywał rozkazy”.
 
Zarzuty zostaną prawdopodobnie postawione także Ionowi Ficiorowi, byłemu naczelnikowi obozu pracy Periprava, który odpowiedzialny jest za śmierć 103 więźniów. Zwrócił się o to do prokuratury Instytut Badania Zbrodni Komunizmu. Wcześniej, bo w lipcu, wszczęto śledztwo przeciwko 35 strażnikom komunistycznych gułagów którzy, o czym w obszernej depeszy poinformował Reuters. Mieli torturować więźniów, m.in. bić ich po piętach i przypalać papierosami podczas przesłuchań.
 
Biszku ma dziś 92 lata. Visinescu – 87, Ficior – 85, w podobnym wieku są strażnicy gułagów. Wspominam o tym dlatego, że w państwach, które rzeczywiście chcą oddać sprawiedliwość ofiarom czerwonego terroru, wiek katów nie ma znaczenia. U nas ludzie, którzy wydawali rozkazy strzelania do bezbronnych cywilów, protestujących przeciwko komunistom, drwią z wymiaru sprawiedliwości, a rozprawy ze względu na podeszły wiek oskarżonych odraczane są w nieskończoność. Ale o jakiej sprawiedliwości w ogóle mówimy, skoro Zygmunt Bauman, który w stalinowskim Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego likwidował członków powojennego podziemia niepodległościowego, odbiera na uczelniach doktoraty honoris causa, bierze udział w organizowanej przez „Gazetę Wyborczą” debacie „o brunatnej Polsce”, czyli o odradzaniu się faszyzmu w wyniku działań „skrajnej prawicy”, a osoby protestujące przeciwko jego obecności w życiu publicznym i trzymające w rękach zdjęcia ofiar stalinizmu są zatrzymywane przez policję.
 

KOMENTARZE

 • @moher 03:24:07
  "... jeśli dodamy do tego upamiętnienie popiersiem na dziedzińcu ministerstwa spraw wewnętrznych niedawno zmarłego Krzysztofa Kozłowskiego ..."

  ---> No proszę! O tym nie wiedziałem. Przegapiłem informację, że wystawiono następny pomnik wdzięczności, kolejnemu obrońcy UB/SB-eków, pomagającemu niszczyć tajne akta PRL-owskich służb.

  Pozdrawiam
 • Trzeba robić tak duże zmiany
  Żeby nic nie zmienić.
  5% poparcia ma JKM, który zrobił uchwałę lustracyjną ,a jak jest opluwany
 • Trockista z "GWna" nazywający stalinowskich agentów "ludźmi honoru" też ciągle jest bezkarny
  *
  Choć od dawna ta zbrodnicza, komunistyczno-stalinowska agentura powinna nosić sądownie nadane im miana "zbrodniarze przeciwko Narodowi Polskiemu, a także zbrodniarze przeciwko pokojowi i ludzkości".


  Gdyby w PRL-bis istniała jakakolwiek sprawiedliwość, to tow. Jaruzelski i tow. Kiszczk — jako komuniści, sowieccy agenci i sowieccy generałowie — a jednocześnie nadzorcy mordujących polskich patriotów bandytów oraz odpowiadający za zbrodnie dokonywane przez tajne służby w PRL — już dawno byliby skazani razem ze swoimi zbolszewizowanymi wspólnikami i podwładnymi zbrodniarzami z SB oraz innych tajnych sowieckich służb w PRL.

  Wszyscy oni byliby skazani za swoje czyny kryminalne oraz zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu…

  Jednocześnie, za przygotowywanie współnie z przestępcami z sowieckiego, komunistycznego Kremla zbrodniczej, atomowej wojny światowej — w czasie której ci komunistyczni zbrodniarze mieli zamordować miliony niewinnych osób oraz dokonać potwornych zniszczeń bronią jądrową w Europie — zbrodniarz Jaruzelski i zbrodniarz Kiszczak — byliby skazany za zbrodnie przeciwko pokojowi oraz ludzkości.

  Zostaliby skazany wraz z paroma innymi sowieckimi generałami z LWP oraz służącymi interesom sowieckim komunistycznymi zbrodniarzami i zdrajcami z Biura Politycznego PZPR i sekretarzami KC PZPR.

  Natomiast trockistowskiego politruka z "GWna" chronią postskomunistyczne sądy stwierdzając:

  "negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego" — co właśnie tymi słowami orzekł na piśmie Wysoki Sąd w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej (sygn. III C 1225, sędzia przewodnicząca Agnieszka Matlak).
 • Obecną III Rzeczpospolitą to królestwo mafii
  http://www.youtube.com/watch?v=d2CsccVeH-w

  http://ic.pics.livejournal.com/vlad_igorev/32220464/37985/37985_original.jpg
 • Wszyscy.
  Zaczął sypać pierwszy! - Elżbieta Królikowska-Avis o "Leopoldzie" Stefanie Myszkiewiczu vel Niesiołowskim /Aaronie Nusselbaumie http://www.savetubevideo.com/?v=mRQf7_68EgA

  Żyd Aaron Nusselbaum vel Myszkiewicz vel Niesiołowski- "opozycjonista" - Sprzedał nie tylko swoją narzeczoną, ale nawet rodzonego brata Marka Myszkiewicza , którego skazano razem z innymi...Komusza Menda! To szpicel był od początku do teraz. Robi dla ruskich i ruscy mu płacą. Kto na niego głosował to taka sama kurwa jest.

  Żydowska ciota esesmanów, agent SS i Gestapo Bartman vel Bartoszewski- "weteran Auschwitz"

  Kurwa tramwajarska z Gdańska Krzywonos- "legenda Solidarności" [ Ania Walentynowicz o Henryce Krzywonos - Dwie kobiety które obroniły honor SG.http://www.savetubevideo.com/?v=4jTzYRkSPCg Nagranie z wiosny 2010 roku w domu Ani Walentynowicz. Rozmowa dotyczy załamania się strajku 16 sierpnia 1980 r. w Stoczni Gdańskiej - Wałęsa motorówką do stoczni - śp. Anna Walentynowicz http://www.savetubevideo.com/?v=CYmObgwBcM8
  Patrzę na datę przesłania filmu i... dzień później katyńska ziemia zabrała Panią Annę. Cholernie smutne. 5000 dla Wałęsy. Anna Walentynowicz http://www.savetubevideo.com/?v=Ii-XBzSaHH8 Wypowiedź Anny Walentynowicz na 25-leciu WZZ. Wałęsa był szczęśliwy że na bezrobociu powodziło mu się lepiej niż w czasie gdy pracował. Zakazany, ukrywany 27 lat film Jak Bolek Wałęsa zniszczył Solidarność 1 cz. http://www.savetubevideo.com/?v=-0-N3AyeQV0
  Przez wzburzone morze Solidarności Wałęsa, jak Mojżesz, przeprowadził czerwonych kumpli z PZPR, WSI i SB do kapitalizmu. I dodam jeszcze tylko tyle, Wałęsa - Tusk ci w Bronka !- Trzeba wszystko robić żeby prawda o Bolku i inne ukrywane prawdy o współczesnych "elitach" 3 RP wyszły na jaw. Jesteśmy to winni tym, którzy ginęli i cierpieli za Polskę, czyli też za 3 RP.] i wiele innych kukiełek "celebrites", tak przy pomocy teczek "Grupa Trzymająca Władze" władzę dzierży. Oto efekt Grubej Kreski. Ludzie musicie sobie zdać sprawę, że takie właśnie skundlone kanalie pchają się do polityki. Jedyna co potrafią to być kapusiami i posłusznymi marionetkami swoich mocodawców z lichwiarsko-syjonistycznej mafii, która dziś włada większą częścią świata.
 • O tym po lewej lewusie.
  W aneksie do rozwiązania WSI nazwisko przyblędoanalfabety chrabiego pojawia się 60 razy w bardzo negatywnym świetle Jak to możliwe, że taka kanalia sprawuje urząd prezydenta mojego kraju?
 • @Andy-aandy 10:03:09
  To najgorsze ścierwa, skundlone PO-UB-eckie POmioty. Jak bardzo trzeba się skundlić i zeszmacić żeby służyć najgorszym ludobójcom, bandytom, złodziejom i chamom Ruskom. Jaką trzeba być obślizłą gnidą żeby służyć takim Ruskim mordercom, chamom i prostakom jako KomoRuski kundel. A tym bardziej być kundlem na służbie tych zdradzieckich kolaborantów. Przecież te Ruskie chamy gardzą wami kanalie jeszcze o wiele bardziej niż Polacy. To ci którym służycie jako kundle uważają was za najgorsze ścierwo. Jesteście najgorszymi gnidami i kanaliami dla wszystkich, szczególnie dla tych którym służycie i dla samych siebie. Stąd w was tyle nienawiści, zawiści i poniżania. Nawet współczuć wam jest trudno. To smutne i przykre. Przykre ale prawdziwe.
 • @moher 11:51:30
  Jestem tylko małym człowieczkiem i widzę, i myślę, i swoje przeszedłem. Dziadek kiedyś mnie uczył, nie rób niczego złego aby nikt przez Ciebie nie płakał! Dziś widzę, że nie tylko naród płacze przez PO ale jest wściekły, że ciężko mi to ubrać w słowa! Jestem ciekaw czy ten Tygrys europejski bez wąsów spieprzy na dość wysokie drzewo żeby go SPRAWIEDLIWOŚĆ nie dopadła, oj pętla się zaciska i to szybko ostatnimi czasy. Nie ma dnia żebym nie czytał o kilku aferach władz Rządzących(kradnących)Komuś zabrakło mądrego dziadka, uczciwości, honoru i zdrowego rozsądku,_ wniosek, nieprzystosowani i niebezpieczni do życia w społeczeństwie. Lekarstwo? ŁOPATA I PIASEK.
 • @Andy-aandy 10:03:09
  Żal mi redaktora Sumlińskiego, naprawdę szczerze żal , ale żyjemy w autorytarnym kraju, a Komorowski wbrew kreowanemu wizerunkowi nie jest typem dobrego wujaszka. Sprawa jest tragiczna i przegrana do czasu zmiany władzy, niestety fałszerstwa wyborcze stały się codziennością w Polsce, a Europie i światu takie władze jak obecne są bardzo na rękę , bo nie przeszkadzają a raczej pomagają unicestwiać własny kraj i naród . Czy aby własny ? Niestety część osób ma tak słaby umysł, że daje się wciągać w macki Tuska i Komorowskiego. Gdy się obserwuje poczynania włodarzy naszego kraju, nasuwa się nieodparte wrażenie, że Polska jest w rękach wrogów. Wybory również pozostają pod znakiem zapytania, bo jak stwierdził prof. Urbanowicz bardzo łatwo można je było sfałszować. Po upublicznieniu tego faktu pan prof. na drugi dzień zmarł.
 • @moher 11:51:30
  Gdy mówmy, że Бронислав Зыгмунтович Коморовский to półanalfabeta to nie bez racji. Niestety jest ona tylko POłowiczna bowiem wszelkie analogie obecnego prezydenta z Jasiem Fasolą, POstaciami z burlesek Benny Hilla czy z Fawlty Towers są prawdziwe jedynie wtedy gdy weźmiemy pod lupę sam intelekt. There is, however more, to Бронислав Зыгмунтович than meets the eye. Za aparycją POczciwego przymuła i sypanymi jak z rękawa faux pas, kryje się osobnik może "nie niski, ale za to niezwykle mały”, mały i nie wariat tylko mały swą wrednością i jest przy tym śmiertelnie niebezpieczny. Przekonali się już o tym drzewiej Romuald Szeremietiew i jego asystent Zbigniew Farmus, później dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński. Droga Bronisława Komorowskiego do urzędu prezydenta nie jest usłana różami, ona jest usłana trupami. 96 osób poległych w Smoleńsku, ofiary seryjnego samobójcy z ostatnią pułkownikiem Leszkiem Tobiaszem, który miał 1 marca 2012 roku stanąć do konfrontacji sądowej z Брониславeм Зыгмунтовичeм i poległ w tańcu POdczas wieczorku w remizie strażackiej. Jak raz na POtańcówce zameldował się seryjny samobójca. Wcześniej POwiesił się Andrzej Lepper PO POrannej POrcji lekarstw. Lepper brał rano leki by nie umierać na pusty żołądek – to POdobno bardzo niezdrowo. Jeszcze wcześniej zmarli biskup luterański Mieczysław Cieślar, operator Faktów Krzysztof Knyż, dyrektor generalny kancelarii Donalda Tuska pan Grzegorz Michniewicz. Zginął niedoszły szef wyprawy polskich archeologów do Smoleńska prof. Marek Dulinicz. W niesamowitych okolicznościach zamordowany został dr. inż. Eugeniusz Wróbel, ekspert lotniczy. POwiesił się także Dariusz SZPINETA, w ośrodku wyPOczynkowym w Indiach, po tym jak Podpisał kontrakt na $11m bucks. POdobnym draniem wydaje się być także i Дональд Туск. Kraj tonie w kryzysie, trup ściele się gęsto. Za rządów naszego piłkarza zginęło więcej polskich generałów niż w obu wojnach światowych, a on co... a on harata w gałę. W czwartek PO POłudniu zaczyna weekend i kończy w POniedziałek. Chyba, że w piątki zmienia go seryjny zegarmistrz światła purpurowy. Jest jeszcze Павел Грacь (ten co sprząta u Niemca i którego żona fał-szuje jego POdpisy, ten sam, który POdpiłował skrzydło Tu-154M 101). PO to także i Стефaн Мышкиевич Несиoлoвcкий и Януш Пaликoт oddelegowany do przejęcia głosów lewicy. Do czego ich POrównać?
 • @Andy-aandy 10:03:09
  Tak będzie i u nas!!!! Grecja- więzienie za krytykę UE

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/10/r20001-266x300.jpg

  Grecja będzie karać więzieniem za protesty przeciwko żydomasońskiej Unii Europejskiej. O więzieniu za negowanie holocaustu już słyszeliśmy. Teraz jest nowy temat. Grecki rząd próbuje wprowadzić poprawki do Kodeksu Karnego, w istocie, zakazujące krytyki Unii Europejskiej i grożące „wichrzycielom” półrocznym, co najmniej, więzieniem. Tekst poprawki-”każdy, kto zamierza naruszyć sankcje albo ograniczenia przeciwko państwom albo poszczególnym obywatelom, ustanowione decyzjami organów prawodawczych Unii Europejskiej lub Organizacji Narodów Zjednoczonych, podlega karze pozbawienia wolności na okres nie mniejszy niż 6 miesięcy”. Pod ten artykuł, w szczególności, podpadają protesty przeciwko atakom na Jugosławię albo Syrię, albo przeciwko każdemu innemu krajowi w przyszłości, jeżeli na to istnieją sankcje Unii Europejskiej. Rząd Grecji już wcześniej oskarżał opozycję o „ekstremizm” za krytykę Unii Europejskiej, euro i unijnej polityki.

  Na podstawie: http://3rm.info/40507-greciya-tyurma-za-kritiku-evrosoyuza.html

  Data publikacji: 30.10.2013

  Przekład: RX

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031