Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 13 komentarzy

Z prawej strony

Piotr Jakucki - dziennikarz, publicysta

Spadek po "Sąsiadach"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W czyje gusta chce trafić Pasikowski? To okaże się na festiwalach filmowych. Nie będzie w każdym razie zaskoczeniem jeżeli film o Żydach wymordowanych przez Polaków zgarnie kilka nagród i nabierze rozgłosu.

Stowarzyszenie Auschwitz Memento chce nakręcić film o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, „ochotniku do Auschwitz”, twórcy ruchu oporu w tym niemieckim obozie koncentracyjnym i pierwszych na świecie raportów o holokauście. Filmu o Pileckim nie będzie, za to uczniowie warszawskich szkół na mocy decyzji urzędników prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz, będą musieli obowiązkowo oglądać „Pokłosie”. Tak wynika z oficjalnych materiałów stołecznego Biura Edukacji, zalecających dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych wysyłanie nauczycieli a potem uczniów na film Pasikowskiego. Będą też lekcje poświęcone temu dziełu, a w szerszym kontekście zwalczanie wolnościowej wizji historii Polski. Lektura zagadnień postawionych przed pedagogami jest dość szczególna. Weźmy np. „Przebieg zajęć. Wprowadzenie” na zajęciach w ramach historii, języka polskiego lub etyki o scenariuszu cyt.: „Naród, który traci pamięć, traci sumienie. Dyskusja o wartościach na podstawie filmu Władysława Pasikowskiego „Pokłosie”. Film jest o przywracaniu nam pamięci, film jest o nas. Naszym rachunkiem sumienia, którego powinniśmy dokonać po wyjściu z kina – Władysław Pasikowski, 2011”.

Zalecone „tło historyczne zekranizowanych wydarzeń” trąci Grossem aż miło: „w okresie międzywojennym w Polsce mieszkało ponad 3 mln osób pochodzenia żydowskiego, w niektórych ośrodkach miejskich stanowili 77% mieszkańców. Wywierali znaczny wpływ na krajowe stosunki ekonomiczne, co było jedną z przyczyn antysemityzmu. Rodziły się nastroje antypolskie i izolacjonistyczne.
 
Latem 1941 roku, po agresji niemieckiej na Związek Radziecki, przez Europę przetoczyła się fala antyżydowskich pogromów. Były one często inspirowane czy tolerowane przez Niemców, jednak ludność miejscowa brała w nich udział dobrowolnie. Do największych pogromów doszło w Kownie na Litwie i Jassach w Besarabii, ale antyżydowskie wystąpienia miały miejsce również w wielu innych miastach i miasteczkach. Wydarzenia takie miały również miejsce w Polsce.
 
Przez lata komunistycznej rzeczywistości powojennej obowiązywał niepisany zakaz mówienia o tych wydarzeniach. Wyszły na światło dzienne i stały się przedmiotem narodowej dyskusji w 2000 roku, kiedy ukazała się książka Tomasza Grossa „Sąsiedzi”. Opowiadała ona o wydarzeniach w Jedwabnem – małym miasteczku, którego polscy mieszkańcy dokonali pogromu na swoich żydowskich sąsiadach.”
Potem następuje już szczegółowy opis przeprowadzania zajęć, tak by w świadomości ucznia raz na zawsze utrwaliła się prawda o „polskiej winie”.
 
„Oświęcim to była igraszka”
 
„Pokłosie” pewnie długo zagości na ekranach kin. Nie to co „Generał Nil”, którego premierze nie towarzyszył rozgłos, a urzędnicy warszawskiego magistratu dziwnym trafem nie wydawali zaleceń prowadzenia dzieciaków do kin i organizowania specjalnych lekcji poświęconych polskiemu ruchowi oporu i okupacji sowiecko-niemieckiej. O wiele bardziej na miejscu jest wkuwanie, jak Polacy oddawali się swojemu odwiecznemu hobby  czyli masowemu mordowaniu Żydów, przejmowaniu ich majątków oraz krzyżowaniu filosemitów. Wszak takie jest przesłanie „Pokłosia”…
 
To jest obowiązująca linia partii, jak to mówiono w PRL. Pilecki został w 1948 roku zamordowany przez komunistów, a to co przeżył w kazamatach Urzędu Bezpieczeństwa opisał żonie podczas ostatniego widzenia mówiąc: „Oświęcim to była igraszka”. Właśnie dlatego w Polsce ludowej i tej po „okrągłym stole” został oficjalnie skazany na zapomnienie. Weźmy wieloletnie starania o uhonorowanie Orderem Orła Białego rotmistrza Witolda Pileckiego oraz generała Augusta Emila Fieldorfa – „Nila”, kolejnego wielkiego bohatera czasu wojny i powojnia, również straconego przez komunistów. Honor oddał im dopiero prezydent Lech Kaczyński w lipcu 2006 roku, przy gwałtownych sprzeciwach ówczesnego sekretarza Kapituły Orderu Władysława Bartoszewskiego. Mentor ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego zresztą w 2007 roku w proteście ustąpił z funkcji po tym jak swoje stanowiska utracili – ze względu na odmowę złożenia oświadczeń lustracyjnych – „salonowi” guru, czyli Bronisław Geremek i Tadeusz Mazowiecki. Wrócił do Kapituły w zeszłym roku namaszczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nie bez racji, gdyż - przyznajmy – godnie reprezentuje nasz kraj. W listopadzie 2000 roku, co przywołała wówczas „Rzeczpospolita”, jako szef polskiej dyplomacji podczas oficjalnej wizyty w Izraelu w swoim wystąpieniu w Knesecie nawyzywał Polaków od „ciemniaków z prowincji, którzy dobrze pisać i czytać nie potrafią” i nie reagował, gdy deputowani w tym wiceprzewodniczący parlamentu Reuven Rivlin, nazywali Polaków współwinnymi wraz z Niemcami zagłady Żydów.
 
Jakże znajomo to brzmi. Polacy – „ciemniacy z prowincji”. Zupełnie jak u Pasikowskiego…
 
Pułaski na cenzurowanym
 
W Polsce reform Tuska, ograniczana jest nauka historii ojczystej, a młody Polak nie może być dumny z dziedzictwa kraju, w którym mieszka. Jest wychowywany przez polityków, szkołę i media w poczuciu wstydu i odpowiedzialności za grzech antysemityzmu, z którego miał słynąć nasz kraj.
 
Życiorys Pileckiego to jedno pasmo świadectw patriotyzmu i polskości. I dlatego do dziś film o nim nie powstał, podobnie jak obrazy o bohaterach AK i II Konspiracji, ot choćby o „Ponurym”. Polskość jest niemodna i pozostaje retorycznym pytanie, czy dziś powstałyby nakręcone w PRL: „Zamach”, „Akcja pod Arsenałem”, „Orzeł”, czy „Gdziekolwiek jesteś Panie Prezydencie” z niezapomnianą kreacją Tadeusza Łomnickiego. Otóż nie, bo po co ludziom wpajać dumę z bycia Polakiem? Niech oglądają „M jak Miłość”, różne „Szpilki na Giewoncie” z aktorami-celebrytami, którzy „są znani z tego, że są znani”. No i co, że to chałtury, że rzeczywistość skrzeczy? Wystarczy, że skutecznie piorą mózgi, tak jak propagitki stalinowskie, tyle że w wydaniu fabularnym. Mechanizm pozostał ten sam tylko kobietę na traktorze, zachwalającą ustrój wprowadzony na bagnetach przez „wodza narodów”, zastąpili celuloidowi zadowoleni ż życia i robiący karierę młodzi biznesmeni, a w innym z licznych „tasiemców” – „Na dobre i na złe” - możemy oglądać bogato wyposażony szpital, w którym pacjenci mają jedno lub dwuosobowe sale i nie ma dostawek łóżek na korytarzach, ośmiu termometrów na cały oddział. Kto był w szpitalu ten wie jak jest. Najważniejsze jednak by kwitła propagandowa idylla rodem z „Matriksa” braci Wachowskich, skrywająca pod maską demokracji i powszechnej szczęśliwości świadomościowy totalitaryzm. Toteż i z filmem o Pileckim raczej skończy się na zapowiedziach. Według inicjatorów przedsięwzięcia różne instytucje odmówiły wsparcia tego projektu. Rozpoczęto więc społeczną zbiórkę funduszy, której efekt może być bardzo różny.
 
W produkcji filmowo-teatralnej po 1989 roku nie ma miejsca na bohaterów narodowych, nie tylko tych z XX wieku, a „Generał Nil” Ryszarda Bugajskiego, czy przedstawienia „Sceny Faktu” Teatru Telewizji, to tylko wyjątki potwierdzające regułę. Na cenzurowanym znalazł się nawet Kazimierz Pułaski. 20 października br. Mariusz Max Kolonko, publicysta „The Huffington Post” w wywiadzie dla „Onetu” ujawnił że Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, kierowany przez Agnieszkę Odorowicz, odmówił wsparcia finansowego dla koprodukcji o tym wspólnym bohaterze Polski i Ameryki. „Nikt nie wyda ani jednego dolara na film o Pułaskim” – usłyszeli autorzy. Pieniądze, dodam że z naszych podatniczych kieszeni, PISF znalazł za to bez problemu na „Pokłosie”, które będzie kształtować negatywny wizerunek naszego kraju m.in. za Oceanem. Ściślej – 3.5 miliona złotych i to w czasie, gdy pierwotnie deklarowany budżet wynosił trochę ponad 5 milionów, a do tego groszem sypnęły także rosyjska rządowa Fundacja Kina, prywatna „Metrafilms” oraz fundusz Eurimages, administrowany przez Radę Europy.
 
Gross wędruje pod strzechy
 
Pasikowski przyznaje, że zrobił film „ze wstydu”, posiłkując się wydarzeniami z Jedwabnego z lipca 1941 roku, gdyż – uogólniając – jesteśmy karmieni sienkiewiczowską wizją historii, a tymczasem Polacy w czasie wojny mają bardzo brudną kartę. W zasadzie nie zajmowali się niczym innym jak mordowaniem każdego spotkanego Żyda lub – co najmniej - denuncjowaniem go na Gestapo. Choć tak naprawdę tzw. pogromy były marginesem, a ich przyczyną były wcześniejsze działania skomunizowanych Żydów po wkroczeniu Armii Czerwonej na tereny polskie 17 września 1939 roku i wydawanie „polskich sąsiadów” w ręce NKWD. Ale o tym nie wolno mówić.
 
Tomasz Lis w „Newsweeku”, pisząc z entuzjazmem o „Pokłosiu”, zauważa, że jest to „Gross wędrujący pod strzechy”. Trafia w sedno. Pasikowski bezbłędnie wpisuje się w narrację „Sąsiadów”. Jego film jest nieprawdziwy, tak samo jak zakłamane jest dzieło amerykańskiego historyka, o czym w wywiadzie dla „Uważam Rze” mówił niedawno prof. Richard Lucas, autor książki „Zapomniany Holocaust” poświęconej tragedii ludności polskiej w czasie II wojny światowej. Jak stwierdził, gdyby napisał książkę taką jak „Sąsiedzi”, „opartą na tak nieprawdopodobnie słabej bazie źródłowej, książkę niepodpartą żadną kwerendą i bazującą głównie na spekulacjach”, to zostałby natychmiast wyrzucony z cechu historyków. Z Grosem tak się nie stało gdyż napisał „Sąsiadów” „pod gusta amerykańskich środowisk naukowych”, które w sporej części dyskryminują Polskę i jej historię.
 
Niewygodne drzewka w Yad Vashem
 
W czyje gusta chce trafić Pasikowski? To okaże się na festiwalach filmowych. Nie będzie w każdym razie zaskoczeniem jeżeli film o Żydach wymordowanych przez Polaków zgarnie kilka nagród i nabierze rozgłosu. Tak jak „Opór” Edwarda Zwicka, gloryfikujący wyczyny „oddziału partyzanckiego” braci Bielskich zwanego Otriada Bielskich. W wersji filmowej walczyli z Niemcami, choć nie jest to prawda. Bielscy Niemców w zasadzie nie atakowali, wsławili się za to współpracą z Sowietami w walkach ze Zgrupowaniem Stołpce Okręgu Nowogródzkiego Armii Krajowej oraz bandyckimi napadami i mordami popełnianymi na ludności polskiej m.in. współudziałem w rzezi 128 mieszkańców wsi Naliboki.
 
„Pokłosie” jest prawdziwe inaczej i wpisuje się w ponurą tradycję, by użyć nazewnictwa prof. Normana Finkelsteina, „Przedsiębiorstwa Holocaust” parającego się czerpaniem  korzyści materialnych z Zagłady poprzez m.in. przeinaczanie historii. Nadal po świecie krążą więc upiory antypolonizmu – m.in. „polskie obozy śmierci”, o których istnieniu mówił kilka miesięcy temu prezydent USA, Barack Obama, podczas uroczystości pośmiertnego odznaczenia Jana Karskiego Medalem Wolności. Jesteśmy poza tym antysemitami, którzy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”, mimo że okupowana przez Niemców Polska była jedynym krajem, w którym pomoc Żydom karano śmiercią, a Armia Krajowa nie oglądając się na braki w uzbrojeniu pomagała bojownikom w getcie warszawskim. A czy dowodem owego antysemityzmu jest np. udział w Powstaniu Warszawskim oddziału żydowskiego utworzonego spontanicznie po wyzwoleniu od Niemców tzw. Gęsiówki? Trudno przejść do porządku dziennego nad kłamstwami o antysemityzmie jeśli wspomnimy taki prosty fakt, że władze sądownicze Polskiego Państwa Podziemnego wydawały wyroki za szmalcownictwo, a Żegota Zofii Kossak, księża, siostry zakonne, mieszkańcy wsi i miast, nieśli ludności żydowskiej bezprzykładną pomoc, ratując ją przed komorami gazowymi. Nie jest więc przypadkiem, że to nasi rodacy mają najwięcej Drzewek Pamięci w Instytucie Yad Vashem, upamiętniających Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata - ludzi ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Polska to nie Francja czasu wojny. Tu za Żydów oddawano życie, w Vichy robiono na nich obławy jak w Vel d’Hiv z 1942 roku i pakowano do bydlęcych wagonów posyłając na śmierć w obozach koncentracyjnych. Ale kto w Europie dziś mówi o francuskim autentycznym antysemityzmie? Więcej, w jednym z seriali dokumentalnych wskazuje się na Francję niemalże jako na głównego sprawcę zniszczenia hitlerowskich Niemiec. A jednocześnie przy omawianiu szturmu na Monte Cassino nic nie mówi się o Armii Andersa.
 
Kłamstwo z macewami w roli głównej
 
Co to ma wspólnego z Pasikowskim i jego powrotem reżyserskim? Jego film jest fragmentem znacznie szerszego procesu rugowania polskiej świadomości narodowej i niszczenia poczucia dumy z bycia Polakiem. Naród, który zapomina o przeszłości staje się narodem bez przyszłości, a negatywny i zafałszowany obraz Polski – jeden z elementów tej akcji - będzie umacniał się na świecie, dopóki podobne produkcje będą subsydiowane przez państwo.
 
Czy Pasikowski pokazuje w „Pokłosiu” choć jednego Polaka z czasów okupacji ratującego ludność żydowską z rąk niemieckich? To byłoby niepoprawne politycznie, więc przez twórcę „Psów” jesteśmy pokazani jako ludzie zacofani bo na początku XXI wieku nie mający telefonów, samochodów, czarnosecinni z twarzami wykrzywionymi nienawiścią, zemstą i antysemityzmem, którzy dorobili się majątków na śmierci zamordowanych przez siebie w czasie wojny Żydów. Zaś Józef Kalina, „jedyny sprawiedliwy”, który ratuje macewy, zostaje przez wiejską tłuszczę ukrzyżowany na wierzejach od stodoły. Tak prymitywnie i w sposób tak przerysowany Pasikowski pokazuje na co to stać polską hołotę, tę zaślepioną nienawiścią dzicz.
 
Faktycznie, w latach 80. w Brańsku historyk i działacz społeczny Zbigniew Romaniuk zaczął zbierać poniszczone macewy, czyścił je, odczytywał napisy oraz dokumentował cmentarze żydowskie w Brańsku, Drohiczynie i Mielniku. To on ma być pierwowzorem postaci Józefa Kaliny. Ale czy – tak jak to jest w przekazie Pasikowskiego – człowiek ten ratując od zapomnienia dziedzictwo kultury żydowskiej, niezaprzeczalnego składnika naszej kultury narodowej, stał się ofiarą antysemickich sąsiadów, którzy wpierw namalowali mu antyżydowskie napisy w obejściu, zabili siekierą psa i spalili zbiory? Bynajmniej. Zbigniew Romaniuk, dzięki działalności którego uchroniono przed dewastacją również miejscowe cmentarze prawosławny i rzymskokatolicki, jest powszechnie szanowanym i znanym mieszkańcem Brańska, wybranym do jego władz samorządowych.
 
„Pokłosie” jak „Lotna”
 
Piotr Zychowicz, zastępca redaktora naczelnego „Uważam Rze Historia” podkreśla, że „podstawowym historycznym błędem Pasikowskiego jest fałszywe przedstawienie motywów, którymi kierowali się Polacy dokonujący pogromów Żydów w 1941 roku, na terenach z których Niemcy właśnie przepędzili bolszewików. Z „Pokłosia” dowiadujemy się, że motywy tych zbrodni były tylko dwa. Przekonanie, że Żydzi zabili Jezusa i chęć zagrabienia żydowskiego mienia. Tymczasem bardzo ważnym motywem, jakim kierowali się sprawcy był fakt, że wielu Żydów pod okupacją sowiecką 1939-1941 kolaborowało z okupantem. Broń Boże nie usprawiedliwia to straszliwych pogromów, podczas których mordercy zastosowali zasadę odpowiedzialności zbiorowej. Ale takie były fakty i pominięcie tego aspektu sprawy, świadczy o tym, że Pasikowski nie chciał przedstawić skomplikowanej prawdy historycznej, ale nakręcić jednowymiarową prop-agitkę o złych, antysemickich Polakach. Wszystko co mogłoby postawić Żydów w niekorzystnym świetle zostało skrzętnie ukryte, wszystko co obciąża Polaków zostało wyolbrzymione i uwypuklone. Z prawdą historyczną ma to niewiele wspólnego.”
Nie o prawdę historyczną tu idzie. Gdyby tak było „salon” nie przyjąłby „Pokłosia” z takim entuzjazmem. Andrzej Wajda uznał je za „wspaniały, poruszający, film” i „ostatni film polskiej szkoły kina”. A jeśli wspaniały i poruszający, no to i do bólu prawdziwy, wielowymiarowy. Tyle tylko, że z prawdą „Pokłosie” ma tyle wspólnego, co pokazana przez Wajdę w „Lotnej” szarża polskich ułanów na niemieckie czołgi we wrześniu 1939 roku.

KOMENTARZE

 • W niczyje gusta
  Pasikowski jest człowiekiem establishmentu frankistowskiego który rozgrywa od lat Polskę. Judeopolonię.

  Jak się tego nie wie to nie ma co się zabierać za analizy.
 • @Piotr Jakucki
  "Tak wynika z oficjalnych materiałów stołecznego Biura Edukacji, zalecających dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych wysyłanie nauczycieli a potem uczniów na film Pasikowskiego."

  Panie Piotrze. Byłoby dobrze zamieszczać od razu obrazki z takich dokumentów, na których widać zarówno dyspozycje, jak i podpisy. To wtedy zostaje w Internecie "na zawsze" i łatwiej podetknąć pod zakłamaną mordę takiej Gronkiewicz Waltz, czy odpowiednich innych urzędników i ministrów lub wykorzystać przy innych dyskusjach punktujących kłamstwa i oszczerstwa rozpowszechniane przez takich jak Wajda, Kutz, Gross i inni nienawidzący nas Polaków ludzie (ludzie?)
  którzy coś tworzą, ale ...
  "Z prawdą historyczną ma to niewiele wspólnego.” "


  Pozdrawiam
 • spadek po komunizmie
  kto wymyślił komunizm i wcielił w życie ? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To dwaj żydzi Marks i Engels wykombinowali jak żydzi maja przejąć władze na całym świecie.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Marks

  rewolucja bolszewicka w rosji była wywołana przez zydów. to oni za pomocą zmanipulowanych mas obalili cara i zapoczątkowali w europie komunizm.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lenin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81azar_Kaganowicz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Trocki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakow_Swierd%C5%82ow

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Moj%C5%BCesz_Uricki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Rade

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Unszlicht

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kamieniew

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Zinowjew

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gienrich_Jagoda
 • spadek po komunizmie 2
  należy powiedzieć ze żydzi z bezpieki mordowali Polskich patriotów. a ja ich znam z imienia i nazwiska i chętnie przedstawię. z imienia i nazwiska tego prawdziwego i przybranego.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Brystiger

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Merz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Wajsblech

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Gurowska

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Czaplicki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska

  Alicja Graff żona Kazimierza Graffa stalinowskiego prokuratora

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Graff

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Graff

  Gustaw Auscaler, Paulina Kern linka brak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Berman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfred_Lampe

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozjasz_Szechter

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Mietkowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Komar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Hochfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCa_Luksemburg

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Kornecki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Unszlicht

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_%C5%9Awiat%C5%82o

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Anatol_Fejgin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Burgin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Sommerstein

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Fink

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Kratko

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Okr%C4%99t

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Braude

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Taboryski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Kalecki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Leon_Andrzejewski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Czaplicki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Hakman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Przysuski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Leon_Rubinsztein

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Wolski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Romkowski
 • spadek po komunizmie 3
  ci ludzie którzy nami rządzą to nasz wewnetrzny wróg.
  przeciwnik z którym nie potrafimy sobie poradzić żeby skutecznie walczyc najpierw należy dobrze rozpoznać swojego wroga. a z tym rozpoznaniem w narodzie jeszcze nie za bardzo. dzisiaj u władzy są marionetki, i podstawione osoby z różnych mafii, byli agenci różnych służb, sprzedawczyki i donosiciele." pisze się to agentura. ale jaka to agentura. czy tak trudno skojarzyć narodowi kilka faktów."historycy" próbują udowodnic ze to agentura sowiecka (rosyjska). a tymczasem to nie Rosjanie rozkładają nas na łopatki.
  to agenci globalizmu i światowej lichwy nienawidzący nie tylko Polski a także i całego wolnego świata. agenci dla których bogiem nie jest Chrystus lecz mamona.
  agenci działają w Polsce pod polskimi nazwiskami dlatego tak trudno ich rozpoznac.

  działają w kosciele

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Rufeisen

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Jakub_Weksler-Waszkinel  dziennikarze to żydzi

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Seweryn_Blumsztajn


  politycy to żydzi


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Dorn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Daniel_Rotfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Geremek

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Borowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygfryd_Wolniak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogumi%C5%82_Ferensztajn


  czy to przypadek że w Polsce jest bałagan. odpowiedz jest krótka nie. w Polsce nie ma bałaganu. wszystkie decyzje podejmowane są świadomie. mimo iż nam wydaje się czasami ze (p)osłowie rozum stracili. nic bardziej mylnego. wszystko dzieje się w/g schematu.

  10 Reguł Mistrza Sun-Tsu (ok. 2500 tys. lat temu napisane jako instrukcja/ nauki, jak osłabić [wrogie] państwo i zniszczyć je):

  1. Niszczcie wszystko, co w kraju wroga najlepsze i zabierajcie surowce / owoce pracy .
  -Czyńcie ludzi biednymi i zostawiajcie ich w poczuciu zadłużenia.
  -Odbierajcie im radość i celowość ich pracy

  2. Ośmieszajcie jego Boga/ bogów, wiarę i szargajcie tradycję i obrzędy, umniejszajcie znaczenie świąt państwowych.
  -Łamcie ducha i autorytet przewodników duchowych, nauczycieli i kapłanów, odbierzcie im wiarygodność.
  -Zamiast prawdziwym nauczycielom, dawajcie pierwszeństwo fałszywym prorokom, mitomanom, megalomanom i łasym na dobra materialne zręcznym mówcom, którzy zgrabnie użyją wypaczonych nauk, by zwodzić, odwodzić od wiary i ograbiać naród.

  3. Pomniejszajcie autorytet sprawujących władzę, wmieszajcie ich w ciemne interesy i sprowadźcie na nich hańbę i odrazę społeczeństwa.

  4. Wszczynajcie kłótnie i siejcie niezgodę w narodzie

  5. Buntujcie młodych przeciw starym i starych przeciw młodym.
  -(wmawiajcie im brak poszanowania wartości i doświadczeń starszego/ młodszego pokolenia)


  6. Utrudniajcie działalność władz i urzędów.(wprowadźcie jak największą i niesprawiedliwą biurokrację, utrudniającą zrozumienie praw, podkreślającą obowiązki i kary)

  7. Miejcie wszędzie swych szpiegów, agentów i zręcznych agitatorów (podżegajcie do nienawiści klasowej, rasowej, etnicznej i seksualnej)

  -Odbierajcie prawa i znaczenie rodzinie - podważajcie jej status w imię wolności i poprawności politycznej wobec wszystkich (innych) grup.

  8. Nie odrzucajcie współpracy najgorszych kreatur. Wynoście ich na piedestały i okrzyknijcie zbawcami narodu.

  9. Nie szczędźcie też:
  - zwodniczych obietnic,
  - ofert pieniędzy( rzadko spełnionych i w minimalnym zakresie- tyle, by zyskać wiarygodność),
  - pochlebstw i fałszywych pochwał,

  10.Osłabiajcie, gdzie tylko możliwe rozwój sił zbrojnych przeciwnika.
  -Podkopujcie moralność, etykę, dyscyplinę, siłę, godność, honor, hart ducha i ciała poprzez tzw. brudna wojna
  prostacką muzykę i jej oprawę (eksponujcie cielesność i seksualność do przyjętych przez dany naród granic, a potem przekraczajcie je)
  - rozpasanie kulinarne (złą dietę) i trunki oraz inne używki niszczące zdrowie (najgorsze z nich legalizujcie, mając z tego profit).
  -Niszczcie i wyśmiewajcie wiedzę o medycynie naturalnej, nazwijcie ją zabobonem i ciemnota, odsuwajcie ludzi od darów Natury, dając w zamian jako niezbędne do życia szkodliwe suplementy. "Szkodzić- nie pomagać"
  - podsyłajcie im kobiety nierządne(czyńcie także kobiety przeciwnika nierządnymi i chciwymi, bez szacunku do siebie i dzieci[rodziny]pod pozorem wolnego wyboru i równości), by dokończyły dzieła zniszczenia
  - wmawiajcie ludziom, że bez materii ( pieniądze, ubrania, zbytkowne przedmioty, wygląd-moda, najnowsza technika) nie poradzą sobie absolutnie i nie znajdą uznania w oczach innych, a tylko pogardę i pośmiewisko.
  -Odsuwajcie ich od nauki i rozwoju, niechaj skupią się na gromadzeniu rzeczy materialnych z poczuciem ich niedosytu i ciągłego zagrożenia ich utraty.

  Fascynujące, czyż nie? Napisane ponad 2500 tysiąca lat temu. A co mamy obecnie w Polsce? Prawie idealnie spełnione 10 przykazań Mistrza Sun-Tsu.

  Jak myślisz drogi czytelniku co się stanie gdy ludzie w Polsce w końcu się dowiedzą? Jest przysłowie Historia kołem się toczy...

  TERAZ MAŁY QUIZ. POD ODPOWIEDNIE PUNKTY DOPASOWAĆ LUDZI I WYDARZENIA.


  szybkie pytanie. jaki film z polski został nominowany w tym roku do oskara, o kim jest ten film i kto go nakręcił.
  równie szybka odpowiedz "w ciemności" agnieszka holland. niby wszystko dobrze ale film o martyrologi żydów ukrywających się w kanale nakręcony przez żydówkę.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/W_ciemno%C5%9Bci

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Holland

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Holland


  trochę z historii

  jak pokazuje historia żydzi byli przeganiani z każdego kraju w którym mieszkali, na przestrzeni wieków doszło do wielu pogromów. pytanie czemu tak sie działo? prawda ma tę właściwość ze wcześniej czy później wypływa, a zazwyczaj wypływa w najbardziej nieoczekiwanym momencie. pogromy były wynikiem poznania prawdy przez społeczności w których żyli żydzi. prawdy o krętactwie lichwie i ogromie zdrady.

  syjoniści i żydzi nie są lojalni wobec kraju w którym żyją. są lojalni wobec diaspory
  to ich pierwsza siła.

  niewiedza społeczeństw
  to jest ich druga siła
  wspólne skoordynowane działania jednocześnie na całym świecie.
  Siła nr 3

  działają zawsze tak samo. tylko że teraz z większym rozmachem.

  i na koniec pod rozwagę

  Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym." Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów

  Was Polaków nie będzie, wy będziecie zbierać jedzenie na śmietnikach. My mamy wszystko rozpracowane; spokojnie, powoli, krok za krokiem. To jest zbyt bogaty kraj abyśmy go wam zostawili, to jest nasza ziemia obiecana”.

  Polacy nie zdają sobie sprawy z grozy sytuacji. Ma miejsce stopniowy demontaż państwa polskiego. Tragizm sytuacji pogłębia fakt że odbywa się to przy obojętności a nawet za przyzwoleniem większości obywateli. Jest to możliwe w przypadku gdy ogłupione przez reżimowe media społeczeństwo osiąga taki stan że nie zdaje sobie sprawy ze swojej głupoty.

  “(…) Pewni siebie, przekonani, że opanowali już wszystko w “tym kraju”. Dyktują nam gdzie mamy prawo stawiać krzyże a gdzie nie, zgłaszają nieustające roszczenia majątkowe, obdzielają się polskimi orderami i smagają nas oskarżeniami o szowinizm i “odwieczny polski antysemityzm


  Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla

  ps
  mógłbym pisać tak dalej, ale nie o ilość informacji tu chodzi ale o jej wagę. czy to ja się mylę w ocenie faktów czy oni jednak są wszędzie. ocenę pozostawiam czytelnkom
 • spadek po komunizmie 4
  http://historyton.pl/catalog/product_info.php?products_id=15188

  Dziś po ponad pół wieku, nikt nie pamięta prawdziwych nazwisk morderców narodu polskiego, działających w okresie stalinowskiego terroru. W czasie wojny za wydanie Żyda w ręce Niemców, Polakowi, który to zrobił, groziła kula w łeb. Takie wyroki zapadły i były wykonywane. Za współpracę z rosyjskimi okupantami, za współudział w zbrodniach przeciwko narodowi polskiemu, pomocnicy NKWD pochodzenia żydowskiego nigdy nie odpowiedzieli. W momencie gdy Polacy są oskarżani o współudział w holokauście, gdy wciąż każe się im przepraszać za działalność ułamka szumowin, które faktycznie współpracowały z Niemcami, trzeba przypomnieć również tych, za których nikt nigdy nie przeprosił i którzy dziś są wybielani. Bardzo często przez środowiska, które same swoje pochodzenie określają mianem "żydokomuny" albo broniąc stalinowskich morderców, bronią członków swoich rodzin. Mówiąc czy pisząc o budowaniu socjalizmu, o strukturach Informacji Wojskowej, Bezpieki czy ludowej władzy pamiętać trzeba, że za każdym stanowiskiem zawsze stał człowiek. Sąsiad, który co dzień rano szedł "do pracy" katować swoich sąsiadów. Zdarzało się, że ocalony w czasie wojny przez oddział AK, posadzony jako komendant regionalnego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego mordował po wojnie swoich wybawicieli. Dziś, coraz więcej światła jest rzucane także na powojenne "pogromy" Żydów. I wbrew życzeniom Jana Tomasza Grossa nie zawsze stali za nimi Polacy. Za najsłynniejszym pogromem - kieleckim - jak wiele wskazuje stali ubecy - z pochodzenia Żydzi. O nich zapomniał napisać Jan Tomasz Gross. A to też byli SĄSIEDZI. I dlatego warto przypomnieć chociaż kilku z nich.  http://zielski.osdw.pl/ksiazka/Pluzanski-Tadeusz-M-/Bestie,54961802062KS

  Praca Tadeusza Płużańskiego jest gigantycznym kompendium wiedzy o terrorze komunistycznym w latach powojennych, o próbach oddania sądowej sprawiedliwości oprawcom po 1989 roku oraz o trudnej drodze prawdy o tamtych czasach do szerszej świadomości Polaków w III RP. Książka, nad którą wydawnictwo Najwyższego Czasu! pracowało przez długie miesiące jest jedyną tak obszerną i jednocześnie przystępnie napisaną publikacją na polskim rynku!
 • spadek po komunizmie 5
  BREŻNIEW O ŻYDACH, JAKO SPRAWCACH MORDU KATYŃSKIEGO.
  polecam poczytać
  Albin Siwak- Bez Strachu-wspomnienia stare i nowe.

  poniżej fragmenty
  Tom 1, str 90, Warszawa 2009

  Wywiad z Gierkiem:

  Wiedziałem, mówił Gierek, że Gomułka rozmawiał na temat Katynia już z Chruszczowem. Zapytałem Breżniewa co myśli o tym, że należałoby wyjawić tą sprawę i powiedzieć światu, a szczególnie Polakom, prawdę. Wtedy Breżniew po­wiedział:

  «Ja już tyle powiedziałem na Berię i Żydów, że więcej nie mogę. Oni na świecie mają duże wpływy, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Mimo że od nas wy­jechało już ponad dwa miliony Żydów, to oni ciągle jeszcze u nas są i mają bardzo mocne powiązania z ludźmi władzy. Nam zależy na dobrych stosunkach z zacho­dem, a oni tam są i mają duże możliwości wpływania na różne decyzje rządów. Na razie nie możemy o tym głośno mówić, bo jak zacznie się ciągnąć za tą nić to okaże się, kto to zrobił i dlaczego. Na razie nie» – zakończył Breżniew

  obszerny fragment
  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Albin-Siwak-Bez-strachu-WSPOMNIENIA-STARE-I-NOWE-czyli-jak-ujarzmiano-Polske-i-Polakow

  Żeby podjąć walkę z zagrożeniami jakie nas Polaków czekają, należy dobrze poznać przyczyny, sposoby i ludzi, którzy za wszelką cenę próbują ujarzmić Polskę i Polaków. A tę walkę o Niepodległą Polskę musi podjąć cały Naród, gdyż już w tej chwili Polska nie jest niepodległa i nie jest niezależna!

  Międzynarodowe żydostwo przy pomocy otumanionych Polaków już dokonało i cały czas dokonuje ubezwłasnowolnienia nas Polaków.

  Walkę o Niepodległą Polskę należy podjąć w trybie pokojowym wykorzystując wszystkie istniejące narzędzia, istniejące w obecnym systemie politycznym.

  Takie możliwości i szanse są, ale zależą one przede wszystkim od poziomu wiedzy, od naszej znajomości faktów historycznych oraz od naszej wiedzy -

  0 tym, kto i dlaczego dzień po dniu uzależnia Ojczyznę Polaków - Polskę, a także polską rację stanu od międzynarodowej mafii żydowskiej, która w celu zdobycia zaufania i okłamywania Polaków przyoblekła się w maskę przyjaźni i pomocy.

  Książkę jaką Państwo mają napisałem w celu przedstawienia prawdy i niezniekształconych faktów, które obecnie pomijane są w imię tak zwanej po­prawności politycznej, tej prawdy mówiącej o zabiegach żydowskich jakie robili w XX wieku, żeby zdobyć władzę nad światem ujarzmiając stopniowo poszczególne kraje oszukańczymi hasłami demokracji. Ujarzmiali bezwzględ­nie i krwawo zwłaszcza kraje chrześcijańskie, takie jak np. Rosję i Polskę.

  W XXI wieku żydowskie dążenia zmierzające do opanowania świata nie uległy zmianie ani na jotę, dlatego również ta prawda, którą opisuję stanie się pomocna do rozszyfrowania ich celów, do których w sposób bezwzględny dążą obecnie, tj. w XXI wieku.

  Książki wydaję z własnych funduszy i emerytury, którą pobieram w wysoko­ści 1864 zł. z dodatkiem pielęgnacyjnym który przysługuje osobom po ukończeniu 75 roku życia.

  W październiku 2004 roku ówczesny marszałek Sejmu RP Marek Borowski (Berman) zaproponował mi wydanie książki Trwałe ślady w ilości 50. tysięcy egzemplarzy i 2. zł od sztuki, ale pod warunkiem, że usunę z niej wszystkie nie­korzystne opisy o Żydach (o obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego). Odmówiłem. Bardziej szczegółowo opisałem tę sprawę w rozdziale pt. W sejmie i w życiu. (str. 284)

  Wśród setek listów i dedykacji od czytelników moich książek są sło­wa podziękowania za to, że udało mi się ocalić od zapomnienia liczne fakty, decyzje i zdarzenia, które tworzą historię Polski, dzięki którym prawda - mimo ukrywania jej - ujrzy światło dzienne i dotrze do ludzi, że w każdym polskim domu powinna być moja książka.

  Spośród wielu setek listów i dedykacji wybrałem jedną, napisaną przez pana Józefa Wiśniewskiego w książce jego autorstwa pt. „Po ró­żach, ale boso". Jakże trafnie ocenił on, nie wiedząc, że liczni czytelnicy, a wśród nich arcybiskup Ignacy Tokarczuk i ksiądz Józef Kluz oceniali tak samo to, co piszę.

  Czytając książki Albina Siwaka, doznaje się przedziwnego uczucia po­dziwu dla człowieka, który rozumiał potrzebę opisania tego, co robił, w czym uczestniczył i co o tym myślał. Napisać świat, który by schlebiał oczekiwa­niom jest łatwiej niż opisać ten, który jest.

  Napisać prawdę i to wystarczy, by ci nie uwierzono. Mamy tego świado­mość. Ale czy można inaczej?

  Tobie mój Przyjacielu, w podziwie za piękną postawę.

  Józef Wiśniewski

  Albin Siwak

  książki dostępne na allegro
 • ja racjonalista
  Antysemityzm to postrzeganie żydów takimi, jakimi są, miast takimi, jakimi chcą być postrzegani. a więc ten osławiony antysemityzm to nic innego jak zdrowa i normalna reakcja obronna społeczeństw na niegodziwości popełniane przez żydów i ich popleczników

  Referat Jakuba Bermana Sekretarza Stanu Rady Ministrow i Czlonka Biura Politycznego PPR, Czlonka
  Tymczasowego Rzadu Jednosci Narodu oraz Sekretarza Poalej-Syjon, wygloszony w
  kwietniu 1946 r. na posiedzeniu egzekutywy Komitetu Zydowskiego.

  /wedlug stenogramu/

  Zydzi maja okazje do ujecia w swoje rece calosci zycia panstwowego w Polsce i
  rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchac sie na stanowiska
  reprezentacyjne. W ministerstwach i urzedach tworzyc tzw. drugi garnitur.
  Przyjmowac polskie nazwiska. Zatajac swoje zydowskie pochodzenie. Wytwarzac i
  szerzyc wsrod spoleczenstwa polskiego opinie i utwierdzac go w przekonaniu, ze
  rzadza wysunieci na czolo Polacy, a Zydzi nie odgrywaja w panstwie zadnej roli.

  Celem urabiania opinii i swiatopogladu narodu polskiego w pozadanym dla nas
  kierunku, w rekach naszych musi sie znalesc w pierwszym rzedzie propaganda z
  jej najwazniejszymi dzialami i prasa, filmem i radiem. W wojsku obsadzic
  stanowiska polityczne, spoleczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzac sie w
  gospodarce narodowej. W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu ich
  Zydami wysuwac nalezy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemyslu,
  Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwosci. Z instytucji centralnych - centrale
  przemyslowe, banki panstwowe, centrale handlowe, spoldzielnosc. W ramach
  inicjatywy prywatnej w okresie przejsciowym utrzymac silna pozycje w dziedzinie
  handlu.

  W partii zastosowac podobna metode - siedziec za plecami Polakow lecz wszystim
  kierowac.

  Osiedlanie sie Zydow powinno byc przeprowadzone z pewnym planem i korzyscia dla
  spoleczenstwa zydowskiego. Moim zdaniem nalezy osiadac w wiekszych skupiskach,
  jak Warszawa, Krakow; w centrum zycia gospodarczego i handlowego: Katowice,
  Wroclaw, Szczecin, Gdansk, Gdynia, Lodz, Bielsko. Nalezy rowniez tworzyc typowe
  osrodki zydowskie przemyslowe i rolnicze, glownie na ziemiach odzyskanych, nie
  poprzestajac na Walbrzychu i Rychbachu /obecnie Dzierzoniow/. W tych osrodkach
  mozemy przystosowac przyszle kadry nasze w tych zawodach, z ktorymi bylismy
  slabo obeznani.

  Uznac antysemityzm za zdrade glowna i tepic go na kazdym kroku. Jezeli
  stwierdzi sie, ze jakis Polak jest antysemita, natychmiast go zlikwidowac przy
  pomocy wladz bezpieczenstwa lub bojowek PPR jako faszyste nie wyjasniajac
  organom wykonawczym sedna sprawy.

  Zydzi musza pracowac dla swego zwyciestwa, pracujac jednoczesnie nad
  zwyciestwem i ugruntowaniem komunizmu w swiecie, bo tylko wtedy i przy takim
  ustroju narod zydowski osiagnie najwyzsza pomyslnosc i zabezpieczy sobie
  najsilniejsza pozycje.

  Sa male widoki by doszlo do wojny. Jesli Ameryka zacznie sie szybko
  socjalizowac, to ta droga mniejszych lub wiekszych wstrzasow wewnetrznych i tam
  musi zapanowac komunizm. Wtedy reakcja zydowska, ktora dzis trzyma z reakcja
  miedzynarodowa zdradzi ja i uzna, ze racje mieli Zydzi stojacy po drugiej
  stronie barykady. Podobny przypadek wspoldzialania Zydow calego swiata
  wyznajacych dwie rozne koncepcje ustrojowe - komunizm i kapitalizm - zaistnial
  w ostatniej wojnie. Dwa najwieksze mocarstwa swiatowe kontrolowane przez Zydow
  i bedac pod ich wielkim wplywem, podaly sobie rece. Trud Zydow pracujacych
  wokol Roosevelta doprowadzil do tego, ze USA wspolnie z ZSRR wystapily do walki
  przeciw Europe Srodkowej, gdzie byla kolebka nowej idei, opartej na nienawisci
  do Zydow. Zrobili to Zydzi gdyz wiedzieli, ze w przypadku zwyciestwa Osi, a
  glownie Niemiec, ktore doskonale przejrzaly plany polityki zydowsksiej,
  niebezpieczenstwo rasizmu stanie sie w USA faktem dokonanym i Zydzi znikna z
  powierzchni swiata. Dlatego tez Zydzi sowieccy dla tego celu poswiecili krew
  narodu rosyjskiego, a Zydzi amerykanscy zaangazowali swoje kapitaly.

  Nalezy sie liczyc z dalszym naplywem Zydow do Polski, poniewaz na terenie Rosji
  jest jeszcze duzo Zydow. Przed wkroczeniem Niemcow w poszczegolnych miastach
  ZSRR bylo kilka skupisk Zydow polskich: Charkow - 36 200, Kijow - 17 800,
  Moskwa - 53 000, Leningrad - 61 000, w zachodnich republikach - 184 730. Zydzi
  skupieni w tych osrodkach to przewaznie inteligencja zydowska i dawne kupiectwo
  zydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Sa to kadry budowniczych
  nowej Polski demokratycznej. Zgodnie z zalozeniami polityki sowieckiej wobec
  Polski - tzn. projektem polit-biura - fachowcy ci obsadzac beda najwazniejsze
  dziedziny zycia w Polsce, a ogol Zydow bedzie rozlokowany w glownych centrach
  kraju.

  Stara polityka zydowska zawiodla. Obecnie przyjelismy nowa, zespalajac cele
  narodu zydowskiego z polityka ZSRR. Podstawowa zasada tej polityki jest
  stworzenie aparatu rzadzacego, zalozonego z przedstawicieli ludnosci zydowskiej
  w Polsce.

  Kazdy Zyd musi miec swiadomosc, ze ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem
  narodu zydowskiego, ze jakkolwiek liczba Zydow w stosunku do stanu
  przedwojennego ulegla olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Zydzi wykazuja
  wieksza solidarnosc. Kazdy Zyd musi miec wpojone to przekonanie, ze obok niego
  dzialaja wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzacym do wspolnego celu.

  Kwestia zydowska jakis czas bedzie jeszcze zajmowala umysly Polakow, lecz
  ulegnie to zmianie na nasza korzysc, gdy zdolamy wychowac choc dwa pokolenie
  polskie.

  Wedlug danych wojewodzkiego Komitetu Zydowskiego na terenie Slaska Gornego i
  Dolnego, jest obecnie ponad 40 000 Zydow. Okolo 15 000 Zydow ma byc
  zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach /Dzierzoniow/ i Nysa sa
  przewidziane do tych celow. Akcja osadnicza finansowana jest z zydowskich
  funduszow zagranicznych i panstwowych. Zydzi celowo tworza nowa, choc chwilowo
  nieznaczna, koncentracje elementu zydowskiego, kladac podwaline pod zawod
  rolnika i robotnikow przemyslowych.

  Jest to budowanie przyszlego podloza szerszych celow politycznych.

  Jakub Berman
 • "Bitwa pod Wiedniem" została zlinczowana
  Wczoraj udało mi się obejrzeć w kinie "Bitwę pod Wiedniem".
  Można się oczywiście czepiać jakiś tam technicznych rozwiązań itp. ale każdy film je ma.
  Ten film okazał się po prostu niebezpieczny, bo jego podteksty były bardzo oczywiste i wiązały się z naszą rzeczywistością.
  Jego przesłanie tak przestraszyło sterujących opinią publiczną, że zanim film się pojawił już został zniszczony w zarodku.
  Moim zdaniem to film na który powinni iść wszyscy. Nie poszły na niego szkoły. Bardzo mało osób poszło ale każdy miał wyrobione zdanie- oczywiście złe!
  Wczoraj na jednym z ostatnich seansow z tym filmem było 11 osób.
  Film piękny w swojej treści i przesłaniu...ale niestety już wycofany z kin!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031