Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 13 komentarzy

Z prawej strony

Piotr Jakucki - dziennikarz, publicysta

Genialny Adolf Benzinger

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tzw. zachodnie demokracje oraz koła polityczne w Izraelu skrzętnie przemilczają fakt, że termin „polskie obozy koncentracyjne” wymyślił… Niemiec, Adolf Benzinger.

 

„… i zapamiętaj niedouczony tumanie z The Washington Post. W okupowanej Polsce działały niemieckie obozy koncentracyjne!”. Plakaty o tej treści pojawiły się właśnie na niektórych ulicach Warszawy w reakcji na publikację w tym amerykańskim dzienniku, dotyczącą filmu „Optymista”.
 
Wynika z niej, że Bułgaria była jedynym krajem Europy Wschodniej, który uratował większość mieszkających tam Żydów od śmierci w obozach koncentracyjnych. A te, rzecz jasna, były „polskie”. Po interwencji ambasadora Ryszarda Schnepfa oraz amerykańskiej Polonii redakcja wycofała to sformułowanie ze strony internetowej, zastępując go „nazistowskimi obozami w okupowanej Polsce”, ale w tekście pozostała teza, że w odróżnieniu od Bułgarów, Polacy, Francuzi, Włosi czy Holendrzy biernie przyglądali się zagładzie Żydów. Czyli, tak czy owak, nadal pozostaliśmy tymi, którzy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.
 
Można się cieszyć, że „The Washington Post” zareagował. Tylko kto zauważa sprostowania czy przeprosiny publikowane najmniejszymi czcionkami, jakimś petitem, czy nonparelem? Najważniejsze jest to, co poszło w świat wcześniej. A jak pojawi się protest po publikacji, to „polskie obozy” zamieni się na bliżej niezidentyfikowane „nazistowskie” tak by nie urazić Niemców. A potem antypolska machina ruszy od nowa i pojawi się kolejny tekst np. w „Die Welt”, czy „New York Times”.
 
Ale czy można się temu dziwić, skoro identycznego zdania jak np. „The Washington Post” (by pozostać przy prasie zza Oceanu) jest prezydent najpotężniejszego mocarstwa świata? Przykład idzie z góry, a w zeszłym roku Barack Obama mówił podczas pośmiertnego honorowania Jana Karskiego Medalem Wolności właśnie o „polskich obozach śmierci”. Nie można tego tłumaczyć li tylko ignorancją i brakiem wykształcenia ogólnego gospodarza Białego Domu. Ma cały sztab doradców od pijaru, dla których obozy były tylko i wyłącznie „polskie”. Taki jest „trynd” – Polacy są winni Zagłady. Koniec, kropka.
 
Zrozumiałe więc, że tzw. zachodnie demokracje oraz koła polityczne w Izraelu skrzętnie przemilczają fakt, że termin „polskie obozy koncentracyjne” wymyślił… Niemiec, Adolf Benzinger, członek zachodnioniemieckiego kontrwywiadu. Nie byłoby to przecież poprawne politycznie. A to właśnie Benzingerowi w 1956 roku postawiono zadanie opracowania – jak sam to określił – sposobu „wybielenia historycznej odpowiedzialności Niemiec za Zagładę”. Trzeba przyznać, zrobił to skutecznie. Że też my nie mamy takiego Adolfa…
 
Krytykujemy Niemców, Amerykanów, Żydów, za fałszowanie naszej historii najnowszej. A nad Wisłą jest inaczej? Niedawne zaproszenie Jana Tomasza Grossa przez Instytut Pamięci Narodowej, o czym pisała Julia M. Jaskólska w tekście „Hucpa w IPN”, to tylko ostatni z kwiatków tego typu. A to, że wskutek dyktatu Unii Europejskiej może u nas działać legalnie Komunistyczna Partia Polski, wysławiająca na swojej stronie internetowej Marcelego Nowotkę jako wielkiego patriotę, zaś kolaborancką Armię Ludową jako główną siłę podziemia okupacyjnego, to nie kpina z prawodawstwa zakazującego propagowania symboliki i ideologii czerwonego i brunatnego terroru? Oprócz publikacji zakłamujących dzieje najnowsze – takich jak ta w „Polityce” zarzucająca rotmistrzowi Pileckiemu kolaborację z komunistami podczas śledztwa w mordowni UB na warszawskim Mokotowie, przy którym jak powiedział ten bohater z Auschwitz „Oświęcim to była igraszka” – na ulicach, placach, straszą nas tablice pamiątkowe ku czci rodaków zamordowanych na różne sposoby podczas wojny przez „hitlerowców”. Niemcy są czyści jak łza, widać w odróżnieniu od złych „hitlerowców” i „nazistów”, i po 1939 roku rozdawali polskim dzieciom cukierki i głaskali je po głowach. Ale ci co przeżyli tamten czas lub znają historię wiedzą doskonale, że okupantami i zbrodniarzami byli Niemcy.
 
Odzieranie Polaków z godności trwa w najlepsze, gdyż rząd koalicji PO-PSL nie prowadzi żadnej polityki obrony dobrego imienia kraju i nie zmienią tego żadne protesty tego, czy innego ambasadora. Gdyby ją prowadził, to proces przeciwko niemieckiemu „Die Welt” za użycie zwrotu „polski obóz koncentracyjny na Majdanku” wytoczyłby on, a nie Zbigniew Osewski ze Świnoujścia, którego rodzina padła ofiarą niemieckich represji m.in. w obozie w Essen. Proces ma ruszyć 13 września.
 
„Nie dostałem żadnego wsparcia od naszych władz. Pan premier niespecjalnie jest zainteresowany historią kraju, którym rządzi. Odnoszę wrażenie, że obecna ekipa rządząca uważałaby obronę dobrego imienia Polski za niepoprawną polityczne. A sprawa jest ważna, bo naród, który nie zadba o upamiętnienie swej przeszłości, źle skończy w przyszłości” – mówił niedawno rozgoryczony Osewski portalowi wPolityce.pl. I trudno się z nim nie zgodzić.
 
tekst opublikowany na portalu stefczyk.info

KOMENTARZE

 • ''Odzieranie Polaków z godności trwa w najlepsze, gdyż rząd koalicji PO-PSL''
  Rządzi nami bydło.

  Jak długo jeszcze Boże?
 • @autor
  "Odzieranie Polaków z godności trwa w najlepsze, gdyż rząd koalicji PO-PSL nie prowadzi żadnej polityki obrony dobrego imienia kraju i nie zmienią tego żadne protesty tego, czy innego ambasadora"


  OD TEGO SĄ SŁUŻBY, a dopiero potem rządy...


  Werwolf działa nadal.
 • @Maciej Piotr Synak 10:14:25
  Używający sformułowania o polskich obozach powinni masowo ginąć w wypadkach. Tylko służb nie mamy. Te służby, które są potrafią tylko wysyłać na Polaków seryjnego samobójcę.
 • kiedy wreszcie nasze państwo
  weźmie się do roboty i wreszcie ukróci to odzieranie Polaków z godności ???????
 • @circonstance 09:14:25
  Tak długo, jak wyborcy będą głosować na ten układ.
 • @korwinista 10:48:31
  O to chodzi, o to chodzi....
 • @prof.HKM 16:42:33
  Wyłuszczyłem to już powyżej: kiedy odejdzie układ. Osobne pytanie, czy jest siła, która faktycznie chce stać na straży polskich interesów, nie powiązana z koteriami wewnętrznymi i zewnętrznymi.
  Poza tym wszystko w rękach wyborców, a na ile jest to możliwe? Jakąś próbką będzie to, czy w stolicy uda się odwołać Hannę Gronkiewicz-Waltz.
 • @Piotr Jakucki 16:58:20 Bojkot wyborów
  Demokratyzacja życia społecznego w Polsce to długotrwały proces ale już widać pierwsze jej jaskółki w postaci referendów w sprawie odwoływania wójtów,prezydentów miast a także powstawanie kolejnych stowarzyszeń i inicjatyw społecznych. Ludzie nabierają świadomości a pomaga im w tym internet.Taką rolę pełnia też niektóre portale internetowe z NE włącznie. Stowarzyszenie Demokracja USA z siedzibą w Nowym Yorku prowadzi od lat kampanię uświadamiającą wyborców aby nie głosowali bez gwarancji , na ludzi którzy wykorzystując niedemokratyczne zapisy w Konstytucji RP,po wyborach nie odpowiadają przed swoimi wyborcami. W całej Polsce powstały sieci układów polityczno -gospodarczo-mafijnych. Na straży ich bezkarności w okradaniu lokalnych społeczeństw stoja funkcjonariusze podporządkowani temu układowi politycznemu, sędziowie, prokuratorzy, policjancji i administracja. Kto tego nie rozumie i bierze udział w wyborach według niedemokratycznej ordynacji ten kolaboruje z tym systemem władzy, systemem działającym przeciwko interesowi Polski i jej obywateli. Zrozumiała to pani Anna Walentynowicz, pisząc apel o bojkot wyborów. Apel ten jest teraz bardziej aktualny niz 12 lat temu.To my świadomi swoich praw wyborcy, powinniśmy decydować kto i w jaki sposób sprawuje władze w Polsce i mieć kontrolę nad swoimi reprezentantami w radach miast, gmin i powiatów oraz w sejmie i senacie. Nie może byc tak że to rząd kontroluje sejm i nikt za nic nie odpowiada. Apel o bojkot wyborów znajduje się na naszej stronie internetowej www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York
 • @Piotr Jakucki 17:02:58 Bojkot Wyborów
  Taka siła ma szansę się wyłonić podczas bojkotu wyborów.Powinni to być ludzie nie powiązani w żaden sposób z żadną z obecnych partii ,ludzie cieszący sie zaufaniem w swoim środowisku.Jeżdżąc po Polsce poznałem takich ludzi dla których interes społeczny jest ważniejszy od własnego interesu.Tacy ludzie są prześladowani i gnębieni przez obecny system władzy .To należy zmienić.Ponawiam apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów,zamieszczony na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Nowy York.Ps Zgadzam sie z panem w sprawie referendum o odwołanie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz -Waltz .Już sam fakt podjęcia takiej inicjatywy świadczy o zmianie świadomości społecznej części mieszkańców Warszawy.Życzę powodzenia.
 • @amadeusz2006 20:38:20
  Co ty pieprzysz człowieku. Jaki bojkot wyborów? Co ci to da? Jak chcesz przejąć władzę w tym kraju? Cudem jakimś? Jest jeszcze możliwość naostrzyć tasak i wyrżnąć wszystko co wrogie. No na co ty człowieku liczysz? Jeśli właśnie w wyborach nie zmierzymy się z totalnym parchem który zalał nasz kraj, to zostaje tylko tasak. Zamiast nawoływać do organizowania się, jednoczenia Polaków we wspólnym dziele odzyskania naszego kraju, to nawołujesz do leżenia przed telewizorem i oglądania "Kiepskich". Pan Bóg nie da nam niczego za darmo, bo kaszkę z nieba zrzucił tylko raz. Ale takie dyrdymały może pisać ktoś kogo tu nie ma, kto siedzi sobie w USA i nie wie co to znaczy harować cały miesiąc za 1500 zł i jeszcze ma dziękować pracodawcy, że łaskawie chciał go zatrudnić. Bojkot, to następne zmarnowane 4 lata, następne zaciągnięte długi, następne afery. Nie stać nas na to.
 • Polska sie budzi .........
  Prof . Jasiewicz otwiera oczy Polakom . Wielki szacunek dla Pana Prof . PAN.
  Wywiad prof. Jasiewicza dla Focus Historia .
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prof-jasiewicz-chcialem-zeby-zydzi-poczuli-sie-cho,1,5526470,wiadomosc.html

  Reakcja chasbary na wywiad prof. Jasiewicza ....

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prof-jasiewicz-za-antysemickie-wypowiedzi-nie-bedz,1,5528895,wiadomosc.html

  Zapamietajmy nazwiska tej zydokomuny ....
  http://studioopinii.pl/stanowisko-w-sprawie-wywiadu-krzysztofa-jasiewicza-dla-kwietniowego-numeru-focus-historia-ekstra-2013-nr-2/


  Ej, jeszcze kiedyś gruchną strzały,
  poleci miastem tupot nóg,
  błyśnie w ciemności orzeł biały
  i zadrży wróg.
 • @
  Niemcy , Żydzi dwa bratanki, przynajmniej przeciw Polsce.

  ..........................................


  Myślałem ostatnio o Panu i Pani Jaskólskiej.

  Nawet napisałem (P. Jaskólska zapewne wie)

  pozdrawiam serdecznie
 • @korwinista 10:48:31
  O, to to
 • IMIĘ ...
  Można by powiedzieć:

  "Surnome oblige ..."

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031